Θέμα prismasport.gr | Γ' Εθνική: Το πρόγραμμα των τεσσάρων διεκδικητών του τίτλου!

Της Χρύσας Ζερβού

Πέντε παιχνίδια έχουν απομείνει στον 5ο όμιλο της Γ’ Εθνικής έτσι ώστε να κλείσει η αυλαία του πρωταθλήματος.

Ωστόσο, τέσσερις ομάδες διεκδικούν με αξιώσεις τον τίτλο και σίγουρα κανενός το πρόγραμμα δε μπορεί να χαρακτηριστεί εύκολο καθώς η κάθε αγωνιστική κρύβει εκπλήξεις και ανατροπές!

Παρακάτω μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα των Ο.Φ.Ι, Γιούχτα, Εθνικού και Ιωνικού ως το τέλος, με τον ΟΦΙ και τον Ιωνικό να μην έχουν κάνει ακόμα το ρεπό τους.

Μάλιστα, διόλου απίθανο δεν είναι το πρωτάθλημα να κριθεί και στο τελευταίο ματς της χρονιάς, εκεί όπου η ομάδα της Ιεράπετρας θα υποδεχθεί τον Εθνικό.

Εν τω μεταξύ και η Επισκοπή βαθμολογικά μπορεί να ελπίζει, όμως χρειάζεται έναν συνδυασμό αποτελεσμάτων για να τα καταφέρει.

Να σημειώσουμε ότι μετά το πέρας της 21ης αγωνιστικής, 1ος είναι ο ΟΦΙ με 38 βαθμούς, 2ος ο Ιωνικός με 37, 3ος ο Εθνικός με 36 και 4ος ο Γιούχτας με 35.

Το πρόγραμμα του ΟΦΙ:

22η αγωνιστική (17/3) Ο.Φ. Ιεράπετρας – Ατρόμητος Π.

23η αγωνιστική (24/3) Προοδευτική – Ο.Φ. Ιεράπετρας

24η αγωνιστική (31/1) Ρεπό

25η αγωνιστική (7/4) Αμπελακιακός – Ο.Φ. Ιεράπετρας

26η αγωνιστική (14/4) Ο.Φ. Ιεράπετρας – Εθνικός

Το πρόγραμμα του Γιούχτα:

22η αγωνιστική (17/3) Επισκοπή – Γιούχτας

23η αγωνιστική (24/3) Γιούχτας – ΠΟΑ

24η αγωνιστική (31/1) ΣΥΝ.ΚΑ – Γιούχτας

25η αγωνιστική (7/4) Ατρόμητος Π. – Γιούχτας

26η αγωνιστική (14/4) Γιούχτας – Κερατσίνι

Το πρόγραμμα του Εθνικού:

22η αγωνιστική (17/3) Εθνικός – Κερατσίνι

23η αγωνιστική (24/3) Νεάπολη – Εθνικός

24η αγωνιστική (31/1) Εθνικός – Ιωνικός

25η αγωνιστική (7/4) Εθνικός – Παλαιόχωρα

26η αγωνιστική (14/4) Ο.Φ. Ιεράπετρας – Εθνικός

Το πρόγραμμα του Ιωνικού:

22η αγωνιστική (17/3) Ρεπό

23η αγωνιστική (24/3) Αμπελακιακός – Ιωνικός

24η αγωνιστική (31/1) Εθνικός – Ιωνικός

25η αγωνιστική (7/4) Ιωνικός – Επισκοπή

26η αγωνιστική (14/4) ΠΟΑ-Ιωνικός

Η βαθμολογία:

1 Ιεράπετρα 38
2 Ιωνικός 37
3 Εθνικός 36
4 Γιούχτας 35
5 ΑΟ Επισκοπής 32
6 Κερατσίνι 30
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 25
8 Προοδευτική 24
9 Ατσαλένιος 24
10 ΑΟ Παλαιοχώρας 19
11 Αμπελακιακός Σ.Φ.Α.Σ. 19
12 ΑΕ Νεάπολης 9
13 Ατρόμητος Πειραιά 9

Πηγή: prismanews.gr